უკრაინის ტერიტორიაზე, რუსეთის სრულმასშტაბიანი შეჭრის ორი წლის თავზე, საქართველოს დედაქალაქში მსვლელობა გაიმართა მოწოდებით  - "ირწმუნე უკრაინის!" ორგანიზატორების თქმით, 2022 წლის 24 თებერვალი გახლდათ მრავალწლიანი აგრესიული ომის კულმინაცია. სოლიდარობის აქცია გაიმართა ბათუმშიც შეძახილით - "სიკვდილი მტერს", რომელიც მოძრაობა "მაიდანი ბათუმის" ორგანიზებით ჩატარდა. აქცია დაიწყო უკრაინის სახელმწიფო ჰიმნის ცოცხალი შესრულებით, რომლის შემდეგაც, მონაწილეებმა, ომში დაღუპულებს პატივი მიაგეს.
ქართველმა ემიგრანტებმა უკრაინას სოლიდარობა გამოუცხადეს ვაშინგტონში გამართულ აქციაზეც, რომელშიც უკრაინელებთან ერთად, აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტისა და კონგრესის წევრები, ასევე, ევროპული ქვეყნების ელჩებიც მონაწილეობდნენ. სოლიდარობის აქციაზე საქართველოს ელჩი შეერთებულ შტატებში, დავით ზალკალიანი არ იმყოფებოდა.

On the two-year anniversary of Russia's full-scale invasion of Ukraine, a march was held in the capital of Georgia with the rallying cry, "Believe in Ukraine!" Organizers viewed February 24, 2022, as the culmination of years of aggressive warfare.
In Batumi, a solidarity rally took place with the slogan "Death to the enemy," orchestrated by the "Maidani Batumi" movement. The event commenced with a live rendition of Ukraine's national anthem, followed by a moment of remembrance for those who lost their lives in the conflict. Georgians showed their solidarity with Ukraine at a rally in Washington, joined by Ukrainians, members of the US State Department and Congress, as well as European ambassadors. Georgia's ambassador to the United States, Davit Zalkaliani, was notably absent from the solidarity gathering.